Euro-Tax.pl jedną z najszybciej rozwijających się firm Europy Środkowej Październik 22, 2009

Euro-Tax.pl drugą polską firmą w rankingu Deloitte – Technology Fast50 w 2009 roku w kategorii „Raising Stars”. W ogólnej klasyfikacji zajęła 10 pozycję wśród najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie Środkowej.

Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej specjalizującej się w doradztwie w zakresie zwrotu podatku nadpłaconego przez osoby legalnie pracujące za granicą.

– Liczy się pomysł na biznes, zorientowanie na cele i determinacja w ich osiąganiu. E-commerce, bo w takim modelu działamy, pozwala kontrolować i zminimalizować koszty, efektywnie planować budżet i wydatki na reklamę oraz osiągać dzięki nim bardzo dobre rezultaty finansowe spółki. To właśnie te narzędzia dają możliwość firmie dynamicznie się rozwijać. – mówi Andrzej Jasieniecki, Wiceprezes Zarządu Euro-Tax.pl S.A.

Warto podkreślić, że Grupa Kapitałowa Euro-Tax.pl S.A. planuje debiut na rynku NewConnect na początku 2010 roku. Będzie to pierwszy w Polsce debiut spółki świadczącej usługi w modelu e-commerce.

Badanie Deloitte objęło wyniki finansowe firm w 10 krajach środkowoeuropejskich. Euro-Tax.pl Sp. z o.o., będąca częścią Grupy Euro-Tax.pl, już po raz drugi już została doceniona przez ranking Technology Fast50. W roku 2008 zajęła bowiem równie wysokie – 3 miejsce.

W 2008 roku firmy, które znalazły się w rankingu odnotowały największy w historii wzrosty. Średnia ich wartość sięgnęła 1271%. W roku 2009 firmy z tej branży ewidentnie oparły się panującemu kryzysowi i wzrosły średnio o 933%. Przykład spółki Euro-Tax.pl pokazuje, że również w tak trudnych czasach firma może rozwijać się i to bardzo dynamicznie.